Lærere

Lærerne i Kulturskolen Norddjurs brænder for at undervise dig. De er imødekommende, energiske og glade for at lære fra sig. Vi vægter fagligheden meget højt og bestræber os på at ansætte højtuddannede, velkvalificerede lærere med noget på hjerte.

Andreas Asingh

60 88 19 80 a_asingh@hotmail.com

Musik

Trommer, guitar, klaver, bas, sangskrivning, elektronisk musik og sammenspil (herunder karruselhold)

Annette Møs

61 26 56 03 annette@tiptaptudse.dk

Musik

Klaver, sammenspil og rytmik

Annette Holm

21 49 50 61 annetteholm8960@gmail.com

Musik

Norddjurskoret

Birgit Juhl

23 64 24 04 birgit@kultursko.dk

Musik

Klaver (solo, hold og forældre-barn undervisning)

Christien van der Hoeven

22 90 34 30 chris@kultursko.dk

Musik

Klaver og Zesongkoret

Eline Engholm

22 54 56 70 elineengholm@gmail.com

Musik

Sang, klaver, SDS (Sang Dans Spil), Groovy Girls, Puls, KulturAkademiet

Eva Maria Larsson

31 21 41 59 evamaria@kultursko.dk

Billedskole

Finn Rosenløv

30 78 57 82 fr@norddjurs.dk

Musik

Guitar (solo,hold og forældre-barn undervisning)

Helle Hannibal

61272102 hellehannibal@yahoo.dk

Billedskole

Henning Madsen

61 38 35 48 henning@kultursko.dk

Musik

Guitar, bas, sammenspil og trommer

Ingeborg Andresen

24 65 81 88 ingeborg@kultursko.dk

Musik

Klaver

Jesper Svane

28 29 73 07

Musik

Elektronisk musik

Jette Mark Jensen

25673816 tropimajm@gmail.com

Billedskole

Lotte Ernst

21 26 41 61 ernst.teistrup@mail.dk

Musik

Violin og strygeorkester

Marc Rudwill

26 74 92 71 marc@kultursko.dk

Musik

Klaver

Mathias Lykke

40 44 35 35 mathias@kultursko.dk

Musik

Slagtøj, trommer

Nicolai Huse Jacobsen

27 20 40 88 nicolai@kultursko.dk

Musik

Guitar, sammenspil, klaver, bas, teori, Kulturakademiet og karruselhold. Faglig udvikling, koncert & PR-koordinato

Niels Vincentz

27 57 61 95 nvincentz@hotmail.com

Musik

Saxofon, klarinet og tværfløjte

Peter Jacob Schmidt

25 30 30 29

Musik

Rock'n Roll Guitar

Sarah Jespersen

28968390 sj_lillemiv@msn.com

Drama

Søren Frieboe

23 25 38 86 fri@dawa.dk

Musik

Rytmisk sang, klaver, Soundfulness, Underviser i KulturAkademiet, Koordinator f. KulturAkademiet og tillidsrepræsentant

Tobias Tagesen

30 53 32 22 k-faetter@hotmail.com

Drama

Tristan Button

50 25 85 24 button916@hotmail.com

Musik

Trompet, cornet, flügelhorn, althorn, euphonium, bariton, trækbasun

Martha Marie Petri

31517355 cellofant@gmail.com

Musik

Cello